close
دانلود آهنگ جدید
آغازهمکاری مشترک دانشگاه پیام نور استان چهارمحال وبختیاری وشورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر
کانال تلگرام هایپرتمپ

آغازهمکاری مشترک دانشگاه پیام نور استان چهارمحال وبختیاری وشورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر

نشست دکترعلیرضا آبرود رئیس دانشگاه پیام نور استان چهارمحال و بختیاری  با سیدقدیر مرتضوی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با محوریت تعامل و همکاری میان دانشگاه و نهادهای مرتبط با آن شوراء دانشگاه پیام نور استان برگزارشد.

در این نشست دکتر آبرود دراین نشست با بیان اینکه دانشگاه ها می توانند در مبارزه با مواد مخدر نقش بی بدیلی داشته باشند ، از همکاری های دو جانبه جهت کاهش آسیب های اجتماعی در دانشگاه و جامعه ، بر آمادگی خود و کانون های فرهنگی  ، علمی و همچنین  انجمن ها در طراحی و اجرای برنامه های آگاهی بخش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی  تأکیدکرد.

وی  تعامل و همکاری در خصوص برگزاری نشست ها و کارگاه های آموزشی جهت پیشگیری از مصرف مواد مخدر را کاری ارزشمند دانست و گفت : ما می‌توانیم  از دانشجویانی که در کانون‌های همیاران سلامت روان وسایر کانون ها  فعالیت ‌می کنند، در جهت مبارزه با مواد مخدر وکاهش آسیب‌های اجتماعی و روانی در این محیط دانشگاهی و سطح جامعه  بهره بگیریم.

در ادامه سید قدیر مرتضوی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تشکر از برگزاری این نشست به بیان مشکلات و گرفتاری های حاصل از این آسیب برای جوانان و دانشجویان و خانواده های آنها در سطح جامعه پرداخت و افزود: استقبال از پایان‌نامه‌ها و طرحهای پیشگیرانه با موضوع آسیبهای اجتماعی، به منظور تشویق برای داشتن جامعه‌ای سالم از اولویت های  اساسی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان است .

وی مبارزه همه جانبه با مواد مخدر را امری ضروری در جامعه بر شمرد و اظهار کرد : در حوزه پیشگیری از اعتیاد باید از ظرفیت دانشگاهیان به خصوص دانشجویان  استفاده شود و از آنان بخواهیم تا به مقوله اعتیاد و موادمخدر و آسیب های آن بپردازند تا بدین طریق  افراد جامعه از خطرات آن آگاه شوند.